Bist

% 0.000

Usd/Eur

% 0.000

Dolar

% 0.000

Euro

% 0.000

Altın

% 0.000

Sterlin

% 0.000

Yen

% 0.000

Ruble

% 0.000

Riyal

% 0.000

Yurtdışı Bankalarından Nasıl Kredi Çekebilirim

Yurtdışı Bankalarından Nasıl Kredi Çekebilirim

Türkiye’de faaliyet gösteren ve BDDK’ya bağlı bankalar, müşterilerin kredi puanlarına ortak bir kanaldan ulaşabiliyorlar. Bu nedenle daha önce kredili ürün ödemelerinde problem yaşayan kişiler tekrar kredi ya da kredi kartı kullanamayabiliyor. Ancak olası bir nakit ihtiyacı durumunda oldukça zor durumlar yaşanabiliyor. Son yıllarda yurtdışında bulunan bankalardan çekilen krediler gündemde. Yani Türkiye’de ikamet eden vatandaşlar herhangi bir yurtdışı bankasından kredi kullanabiliyorlar. Yurtdışı bankalarından nasıl kredi çekebilirim sorusunu soranlar için öncelikle bu durumun basit olmadığını söylemekte fayda bulunuyor. Çünkü bu kredilere başvuru yapmak için öncelikle bir aracıya ihtiyaç var ki internet üzerinden bu aracılara ulaşmak mümkün.

 

Danışmanlık Firmalarına Başvuru

Yurtdışı bankalarından nasıl kredi çekebilirim sorusu ile yaklaşan biri öncelikle danışmanlık firmasına başvuru sağlamalıdır. Çünkü yurtdışı kredilerinde izlenmesi gereken prosedür hakkında bu firmalar yeterli bilgiye sahiptirler. Ayrıca yazışma aşamasını da bu firmalar üstlenmektedir. Belli bir ücret karşılığında bu firmalar sayesinde birkaç ayda kredi kullanmak mümkün olur. Ancak internet üzerinden hizmet veren danışmanlık firmaları konusunda dikkatli davranmakta fayda vardır.
CurrentAccountHesabı

Yurtdışı bankalarından kredi çekmek isteyenlerin bilmesi gereken öncelikli konu Current Account” hesabı açmak olacaktır. Buradaki asıl amaç yurtdışı bankaları için de bir kredi notu oluşturmaktır. Yani bu hesaba para giriş çıkışı oldukça yurtdışı bankaları için bir kredi notu oluşmaktadır. Para giriş çıkışı ne kadar fazla olur ise kredi notu da o oranda artacaktır.

 

Türk Lirası Olarak Çekilemez

Birkaç ay boyunca CurrentAccount hesabında hareket sağlandıktan sonra danışmanlık firması aracılığı ile başvuru gerçekleştirilir. Yurtdışı bankalarından nasıl kredi çekebilirim sorusunu takip eden ‘hangi para cinsi ile çekebilirim’ Sorusuna kesinlikle TL cevabı verilemiyor. Çünkü yurtdışı bankaları genellikle bulundukları ilkelerin para birimi üzerinden kredi kullandırıyor. Bu aşamada dolar ve Euro üzerinden kredi çekecek olan kişilerin oldukça dikkatli olması gerekiyor. Çünkü bu para birimlerindeki ani kur çıkışları ödeme esnasında oldukça büyük bir sorun teşkil edebilir. Ancak bazı bankaların uyguladığı sabit faizli ödeme seçenekleri ile kredi çekilir ise sorun olmayacaktır.

Share Button

ETİKETLER

BENZER İÇERİKLER


Yorum Yap