İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aidat Ücreti Olmayan Kredi Kartların Çıkarılması Zorunlu Hale Getirildi

Hükümet tarafından bankaların faiş yüksek miktarda tüketiciye kullandırdığı kredi kartlarına ait aidat ücretlerine karşılık, aidat ücreti alınmayan kredi kartı çıkarmayan bankalar ceza yağıyor.

CEZA 3.6 MİLYON TL

Kredi kart aidatı olmayan kartı çıkarmayan bankalara toplam 3,6 milyon TL ceza gelecek, Bu sayede tüketicinin kullandığı kredi kart aidatları da banka tarafından tahsil edilmeyerek tüketicinin cebinde kalmış olacak.

KARTLARIN ÖZELLİKLERİ DEĞİŞKENLİK GÖSTERECEK

Hükümetin bu adımına karşılık ise bankalar kredi kartı aidatı alınmayan kartların tüketiciye sağladığı avantajları kısıtlarken, Bankalar tarafından teşvik edilen kredi kartı aidatı olan kredi kartlarına daha çok avantajlar getirerek, tüketiciyi kredi kartı aidatı ödenen kartların almasına yönlendirecekler.

KREDİ KARTI LİMİTİ DÜŞÜK YAPIN

Tüketicilerin kredi kartı borçlarının ödenmesi noktasında ciddi sorunlar yaşarken borcu ödenmeyen kartlara yönelik bankalar kesinlikle anlayış göstermeksizin icra takibi başlatmaktadır. Tüketicinin kredi kartı kullanırken geri ödemelerinde zorlanmaması için mümkün mertebe maaşının en az 4 veya 5 i kadar limitli kullanmasında fayda var. Örneğin 4 bin tl maaş alan bir çalışanın kredi kartı limitinin 500 TL olmasında fayda var.

 

Kaynak: Krediguncel.com

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.