İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi son yılların en çok kullanılan kredilerinden. Hem konut almaya teşvik edici faizler hem de konu sektöründeki arz fazlası nedeniyle düşen ev fiyatları pek çok kişiyi ev almaya teşvik ediyor. Ancak ev almak için yeterli birimi olmayan kişiler konut kredilerine başvuruyor. Bunun yanında emekli ikramiyesini alan ya da emekliliğine kadar belli bir birikim yapan emekliler de bu kredilere sıkça başvuru sağlıyor. Emekli gibi düzenli bir gelire sahip olan kişileri müşteri portföyüne katmak isteyen bankalar ise emeklilere özel çeşitli kampanyalar yapıyor. Emeklilere en uygun konut kredisi veren bankalar arasında son yıllarda deyim yerinde ise bir yarış söz konusu.

 

Ziraat bankası sık tercih ediliyor

Ziraat bankası konut kredisi anlamında en uygun faizi uygulayan bankalardan bir tanesi. Üstelik bu bankanın emeklilere özel konut kredi ürünü de mevcut. Hatta emeklilere en uygun konut kredisi veren bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Ziraat bankasının emeklilere özel uyguladığı konut kredisi faiz oranı ise şuan… Emekliler alacakları konutun tapu belgesi ile bankaya başvuru gerçekleştirerek bu krediden yararlanabiliyor.

 

Vakıfbank emeklilere özel

Vakıfbank emeklilere özel kredili ürünleri ile sıkça gündeme gelmekte. Emeklilere uygun konut kredisi veren bankalar arasında da yer alan Vakıfbank aynı zamanda en çok emekli ile çalışan bankalardan bir tanesi. Vakıfbank’ın emekliler için uyguladığı konut kredisi faiz oranı ise şuanda %1.15’dir.

 

ICBC Bank ‘danUygun Faizli Krediler

ICBCBank da ülkemizde hizmetvermeye başladığından bu yana uygun kredi faiz oranları ile çok tercih ediliyor. Emekli maaşlarına uyguladığı promosyonlar ile pek çok emekliyi bünyesine katan bu banka da uygun konut kredisi faizlerine sahip. Hatta ziraat bankasından sonra emekliler tarafından en sık tercih edilen banka demek yanlış olmaz. ICBC Bank’ın emeklilere özel uyguladığı konut kredisi faiz oranı ise %1.16’dır.

İş Bankası Konut Kredisi Kampanyaları

İş Bankası da emekli ve memurlara özel faiz oranları ile biliniyor. Emeklilere en uygun konut kredisi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası’nın uyguladığı faiz oranı ise %1.16’dır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.