İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar

Ev İpotekli Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredileri düzenli geliri olan pek çok kişiye belli oranlarda kullandırılıyor. Ancak ihtiyaç kredilerinde genel bir limit bulunur ve genellikle 50.000 TL üzerine çıkmaz. Eğer kişinin bundan daha yüksek bir krediye ihtiyacı var ise banka ipotek almak ister. Yani bir ev, arsa, tarla, bina, işyeri, araba gibi taşınmazları rehin alan banka, karşılığında ipotekli kredi kullandırır. İpotek verilen taşınmazlar arasında en çok ev göze çarpmaktadır. Çünkü ev ipotekli kredi veren bankalar her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu krediye olan talep de aynı oranda artış göstermektedir.

İhtiyaç Ya Da Konut Kredileri

Ev ipotekli kredi veren bankalar için verilecek limit tamamen ipotek aldığı taşınmazın değerine bağlı olacaktır. Ayrıca ev almak için hiç peşinatı bulunmayan bir kimse, kendi üzerine ait başka bir evi ipotek ettirerek konut kredisi kullanabilir. Ancak ihtiyaç kredilerinde kullanılacak ipotekli kredi, tamamen ipotek alınan evin değerine bağlıdır. Bankanın çalışmış olduğu eksper eve giderek değer analizinde bulunur. Bu değere göre de kredi talebinde bulunan kişi çekeceği tutarı belirler. Bu krediyi veren bankalar ise Vakıfbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, TEB, Denizbank, Finansbank, Akbank ve HCBC’dir.

En Uygun faiz oranı Garanti’de

Garanti Bankası ipotekli kredi veren bankalar arasında en uygun faizi uyguluyor. %1.34 faiz oranı ile sık tercih edilen banka, vade aralığını da 6 ay ile 36 ay arasında tutuyor.

İpotekli Hazır Kredi

Garanti Bankası’nın ardından en uygun faizi veren banka %1.40 faiz oranı ile İş Bankası’dır. ‘ipotekli hazır kredi’ adı altında kullanılan bu ürün en fazla 60 ay vadelendirilebiliyor. Vade sayısının fazla olması kredi kullanacakları bu bankaya teşvik edebiliyor. Minimum vade ise 1 ay olmaktadır.
 

Gelir Belgesi Zorunda

Akbank’da ev ipotekli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Ancak Akbank farklı bir yöntem uyguluyor. Bu bankaya göre çekilecek kredi tutarı hane halkı gelirinin %50’sini geçmemelidir. Bu nedenle Akbank’dan böyle bir kredi almak isteyenler gelir beyan etmeleri gerektiğini unutmamalıdır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.